Історія інституту бере свій початок із двадцятих років минулого століття. Для виконання завдань по організації меліорації та іригації земель і поліпшення водопостачання сільських населених пунктів у 1924 р. було створено Катеринославське відділення Української державної меліоративно-будівельної контори «Укрдержмеліоконт», яке виконувало одночасно проектно-вишукувальні і будівельні роботи по зрошенню земель, створенню ставків, водопостачанню населених пунктів.

У 1929 р. «Укрдержмеліоконт» була перетворена в Дніпропетровську облмеліоконтору Укрмеліотресту. На перших етапах діяльності роботу цього колективу направляли інженери: Д.С. Кашель, згодом начальник Дніпропетровського облводгоспу, доцент Дніпропетровського сільськогосподарського інституту; Є.А. Топчієв, І.Г. Малишко, С.Ф. Коливашко, А.І. Самойленко, А.І. Драчинський.

Облмеліоконтора розпочала свою діяльність із проектування, будівництва і зведення великих, на той час, зрошувальних систем. У 30-х роках облмеліоконтора веде роботи по здійсненню протималярійних заходів. В роки Великої Вітчизняної війни Дніпропетровська облмеліоконтора не функціонувала, а багато хто з її працівників зі зброєю в руках захищали Батьківщину від фашистських загарбників. У 40-50-і роки Дніпропетровською облмеліоконторою проектувалися і будувалися зрошувані ділянки по 50-300 га, організовувалося водопостачання окремих сіл і тваринницьких ферм. Надалі проектний підрозділ виділяється в самостійну організацію у вигляді відділу, експедиції, а згодом філіалу інституту «Укрдіпроводгосп». З 1988 р. філіал реорганізується в інститут «Дніпродіпроводгосп».

Основні напрямки роботи інституту - розробка комплексної проектно-кошторисної документації по будівництву, реконструкції, капітальному ремонту, розширенню і технічному переозброєнню об’єктів водогосподарського, меліоративного і сільськогосподарського будівництва, захисту від підтоплення територій, будинків і споруд, водопостачання, каналізації, газо- і електропостачання, зв’язку, ставків і риборозплідників, регулювання русел річок, берегоукріплення, житла, промислових підприємств, культуртехнічних і протиерозійних споруд, об’єктів охорони водних ресурсів, природоохоронних об’єктів та інших.

За проектами «Дніпродіпроводгоспу» в області побудовані такі великі зрошувальні системи, як Фпунзенська (36 тис.га), Магдалинівськ (25,7 тис.га), Олександрівська (12,2 тис.га), Нікопольська (15,1 тис.га); Софіївський (240 км, 52 населених пункти) і Синельниківський (387 км, 70 населених пунктів) групові водоводи, більше 2 тис. свердловин питного водопостачання, Самарівський завод фільтрування матеріалів, набережна ім. Леніна у м. Дніпро та багато ін. На зрошуваних системах інститут один з перших на Україна застосував широкозахватну поливну техніку. Проведена велика робота з наукового обгрунтування використання стічних вод на зрошення. Високу якість розробленої інститутом проектно-кошторисної документації підтверджує те, що проекти займали призові місця на конкурсах проектів Мінводгоспу УРСР та СРСР.

Для виконання робіт інститут має висококваліфіковані кадри і матеріально-технічну базу. Багаторічний досвід проектування, використання фахівцями сучасних технологій, широке застосування персональних електронно-обчислювальних машин гарантує високу якість робіт, які виконує інститут «Дніпродіпроводгосп».
Оздоровлення екологічного стану території Діївської пойми в м.Дніпро
Протиповеневі заходи та поліпшення гідрологічного режиму р.Інгулець
Спортивно-оздоровчий комплекс з гірськолижною трасою у м.Дніпро
Оздоровлення екологічного стану р.Дніпро в межах м.Дніпро
Реконструкція гідротехнічних споруд веслувального каналу та воднолижного стадіону
Реконструкція ставу в б.Лиса на території Миколаївської сільської ради
Відновлення гідрологічного режиму р.Вовча в частині м.Павлоград
Реконструкція дренажно-паводкового каналу Гнилокиш
Відновлення водності р.Стара Саксагань в Центрально-Міському районі м.Кривий Ріг
Очистка та локалізація стоку вод північного зливостоку ПАТ "Євраз Баглійкокс"
Реконструкція кріплення берегів і розчистка ділянки русла р.Бахмутка
Капітальний ремонт частини дамби м.Павлоград
Укріплення берегів Каховського водосховища в м.Нікополь
Відновлення сприятливого гідрологічного режиму в гирлі р.Шпакової м.Дніпро
Історія інституту
ІСТОРІЯ ІНСТИТУТУ
тел.: +38 (056) 722-22-30,   e-mail: drpvi@drpvi.com
Державний регіональний проектно-вишукувальний інститут “Днiпродiпроводгосп”
49044, Україна, м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 39-А
тел.: +38 (056) 722-22-30
e-mail: drpvi@drpvi.com
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать інституту “Днiпродiпроводгосп”. При використанні матеріалів сайту активне посилання на джерело з повідомленням адміністрації обов'язкове.